POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW

The Fruit Way - Ekologia i dbanie o planetę

07-06-2022
The Fruit Way - Fruit of the Loom

Ekologia i dbanie o planetę… To dwie kwestie, których nie trzeba zbyt mocno rozwijać. Wszyscy wiemy, że o naszą planetę powinniśmy, a wręcz musimy dbać. Mamy ją tylko jedną.
Jednak czy wiecie o tym, że producent naszych ulubionych koszulek – Fruit of the Loom również ma na względzie dobro planety? Temat ekologii nie jest im obcy, dlatego w fabryce w Maroko wprowadzili szereg rozwiązań, które są PRO EKO.

Czy wiedzieliście, że…?

FRUIT FACT NR 1: Ponad 90% odzież Fruit of the Loom jest produkowana w sposób etyczny.
Fabryka w Maroko zatrudnia ponad 4000 osób, które za swoją pracę dostają uczciwe wynagrodzenie. Każdy z pracowników odbywa szkolenia przygotowujące go do stanowiska pracy. Każdy z nich może się pochwalić opieką zdrowotna i bezpłatnym transportem do pracy.


FRUIT FACT NR 2: 100% łańcucha dostaw we Fruit of the Loom jest ujawniona w Internecie.
Fruit of the Loom przestrzega norm etycznych i środowiskowych.

Wszystkie najważniejsze produkty marki Fruit of the Loom tj.: Iconic, Valueweight, Premium Polo czy bluzy Classic, a także wiele innych artykułów są w całości produkowane w fabryce w Maroku. Również wszystkie inne przedsiębiorstwa, z którymi Fruit of the Loom współpracuje zostały zweryfikowane pod kątem postępowania z rygorystycznym kodeksem etycznym. Marka Fruit of the Loom może się pochwalić wieloma certyfikatami potwierdzającymi szereg spełnionych norm etycznych i środowiskowych.

FRUIT FACT NR 3: 75% energii wykorzystywanej w fabryce to odnawialna energia wiatrowa.
Fruit of the Loom korzysta z energi odnawialnych

Fabryka w Maroku korzysta z energii wiatrowej, której farma znajduje się zaraz obok. Dodatkowo trwają intensywne prace nad planami wykorzystania energii słonecznej.

FRUIT FACT NR 4: Do 60% ścieków z fabryki jest poddawanych recyklingowi w nowoczesnej oczyszczalni.
Fruit of the Loom poddaje recyklingowi 60% zanieczyszczeń

Fabryka w Maroku w procesie uzdatniania ścieków wykorzystuje filtrację piaskową oraz odwróconą osmozę.  Jest również jedną z niewielu firm na świecie, która korzysta z technologii odzyskiwania wody słonawej używanej do farbowania. Wszystko po to, aby zmniejszyć zużycie wody i chronić jej zasoby naturalne.

Takimi rzeczami warto się chwalić. My cieszymy się, że możemy Wam taką odzież oferować.

POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW